güzellik salonu cihaz ve malzemeleri, güzellik merkezi cihaz fiyatları, güzellik merkezi ekipmanları fiyatları, güzellik salonlarında kullanılan cihazlar ve en marka

ütüleme lazer epilasyon fiyatları, ütüleme lazer epilasyon cihaz fiyatları, profesyonel lazer epilasyon cihazları, shr buz lazer epilasyon

Hemen ARA
00905074602003

En iyi lazer epilasyon cihazı

Anasayfa » Sıkça Sorulanlar » En iyi lazer epilasyon cihazı

TÜM LAZER EPİLASYON CİHAZLARININ ÇALIŞMA PRENSİPLERİ ŞU ŞEKİLDEDİR ;

Lazer epilasyon cihazının üretmiş olduğu lazer ışınlarının enerjisi spesifik olarak kılın büyümesini engellemektedir.

Bu açıdan lazer ışınları cildin üst tabakasına nüfuz etmektedir ve enerjiyi kıla iletmektedir.

Enerji kılın içindeki pigment olan melanin tarafından absorbe edilmektedir.

Absorbe edilmiş ışın enerjisi ısıya dönüşmekte ve kıl folikülüne yayılmaktadır.

Tüm folikül bölgesi, kıl foliküllerinde 60 dereceye ulaşan ısı ile tahrip edilerek nekroze edilmektedir. Tedaviden sonra cilt üzerinde hafif bir kızarıklık görülür ise de, bu kendiliğinden kısa bir sürede yok olmaktadır.

 

 İLK ÜRETİLEN LAZER EPİLASYON CİHAZLARI VE SONRAKİ LAZER EPİLASYON CİHAZLARI

Olarak üretilen Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı

Olarak üretilen Diyot Lazer Epilasyon Cihazı

Olarak üretilen IPL ( Intense Pulsed Light Source) Lazer Epilasyon Cihazı

Olarak da diyot lazer epilasyon ve dahi ıpl epilasyon cihazlarında ütüleme yöntemi geliştirilerek daha rekabetçi konuma ulaşmışlardır.

Bu cihazların hangisi daha iyi diye soracak olursanız tabii ki  ıpl epilasyon cihazı deriz, çünkü son çıkan  ıpl epilasyondur  ve  bir firma bir şey üretecek olursa, üretmiş olduğu ürünün öncekilerden daha üstün ve daha rekabetçi olmasını ister bu sebepten dolayı da ıpl epilasyon cihazı daha iyi olmak zorundadır.

 

HANGİ LAZER EPİLASYON CİHAZI DAHA İYİDİR

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki kalite tesadüf değildir  ve ürünün kimin sattığından ziyade kimin ürettiğidir ve dahi üreticinin kalite anlayışı, kaç yıldır bu işi yaptığı ile ilgilidir.

Hatta şunu da ilave etmek isteriz ki  kişi iyi bir mühendis olabilir ancak  yaptığı cihaz vücuda zarar veriyorsa o işi bilmiyor demektir ve yeteri kadar sektörel bilgiye sahip  değildir.

Buna çok basit bir şekilde örnek vermek istiyoruz, italyada sözde profesyonel cihaz ürettiğini söyleyen birkaç  firma gerektiğinden fazla güçlü sahip  kavitasyon cihazları üreterek  bu cihazları hem kendi ülkesine hem de diğer ülkelere sattılar,  ama ne oldu bu cihazların vücuda zarar verdiğini biz izgin firması olarak tüm dünya ülkelerinden önce tespit ettik ve 30 watın üzerinde ki gücün gereksiz ve dahi vücuda zarar verdiğini 2009 yılında tespit ettik.

Bu tip cihazlarda soğutma sistemi uygulanan kişilerin güvenliği ve sağlığı açısında en önemli yeri tutmaktadır, bu sebepten dolayı lazer epilasyon cihazları ve ıpl epilasyon cihazları mükemmel soğutma sistemine sahip olmalıdır ve bu soğutma sistemi ile lazer ışığı veren başlık sürekli soğuk tutulmalıdır. Dışarıdan takviye ile vücudu soğutarak yapılan uygulamalar eski tip uygulamalar ve eski tip  ilkel makinelerdir.

Lazer epilasyon cihazlarını ve IPL epilasyon cihazlarını kalite, üstün performans ve en iyi sonuçları elde etmek açısından değerlendirmek gerekirse ;

Kullanılan ışık kaynağını üreten diyot veya lambanın kalitesi çok önemlidir.

Kullanılan kristallerin kalitesi çok önemlidir.

Kullanılan nanometer çok önemlidir.

Kullanılan pulse sayısı ve süresi önemlidir.

kalitesiz ve taklit cihazlarda bu saymış olduğumuz özellikleri bulmanız mümkün değildir.

Ve dahi şunu unutmayalım ki cihazlar ne kadar kaliteli olursa olsun en ufak bir yanlış hatalı sonuçlara neden olabilir.

 

ÜTÜLEME LAZER EPİLASYON CİHAZI NEDİR

Ütüleme lazer epilasyon cihazları iki gruptan oluşmaktadır.

ıpl ütüleme cihazı

de diyot ütüleme cihazı

 

Ütüleme lazer epilasyon cihazlarında ilk göze çarpan özellik hiç şüphesiz hızlı çalışmaları ve buna paralel olarak da vücut üzerindeki  uygulamaların daha kısa sürede yapılmasıdır, şunu  da unutmamak lazımdır ki hızlı olduğu için makinenin kalitesinin ve uygulayan kişinin deneyimli olması gerekmektedir.

Eğer diyot lazer makinesinin soğutma sistemi iyi değilse sürekli “ bar diyot” diye tabir ettiğimiz parça sürekli patlar ve çok yüksek paralar ödemek zorunda kalırsınız.

Eğer ıpl ütülemede cihazlarında soğutma sistemi iyi değilse başlık ısınır ve cildi tahriş eder, lambanın ömrünü azaltır.

WhatsApp chat